TESAN Tekstil Makinaları San. ve Tic. Ltd.   şti.  1990 yılında kurulmuþtur. Tekstil ve   Konfeksiyon sektörünün kesimhane ve   modelhane bölümlerine ait makine ve   ekipmanlar ile kalıp hazýrlama yazılımı   üretmektedir. Kuruluş amacı konfeksiyon   imalatçılarına kaliteli  makineler üreterek   servis, yedek parça ve fiyat avantajlarını   sektöre sunmaktır.

  TESAN üretmekte   olduğu makine,   ekipman ve yazılımlarla   konfeksiyon   işletmelerine komple çözümler   sunar.

Kuruluşundan itibaren sürekli kendini yenileyen Tesan, AR-GE faaliyetlerine verdiği önemle üretimini yaptığı makinelerin  teknik     kapasitesi, kalitesi ve verimliliği konusunda ülkemizde artık bir standart belirleyicisi olarak anılmaya başlamıştır. AR-GE çalışmalarıyla     geliştirilen TETRA CAD Bilgisayarlı Kalıp Hazırlama Sistemi ile TÜBİTAK, TÜSİAD, TTGV kuruluşlarının ortaklaşa düzenledikleri 2000    yılındaki Teknoloji Yarışmasında “1999 TEKNOLOJİ BAŞARI ÖDÜLÜ” nü kazanmıştır. Yine Ar-GE çalışmalarıyla etiket ve matbaa     sektörü  için Flexo Baskı makinesi geliştirilmiş ve 2004 yılı itibarıyla bu sektöre de girmiştir.
Tesan geçmişte olduğu gibi gelecekte de teknoloji ve kalitenin zirvesini sunmaya devam edecek ve ülkemiz girişimcilerinin dışa Bağımlı kalmaması için elinden geleni yapacaktır.
Copyright © Tesan Makina Ltd. Şti. 2005  
WwW.HemenTeslimal.CoM | Online Satis Sitemiz
q